Stomil
A A A
 
 
Brak pozycji dla podanego kryterium.
Skip Navigation LinksStrona główna»Aktualności»Drużynowe Mistrzostwa Europy w Szachach do lat 18
Back Wróć

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Szachach do lat 18

2017-07-31  

Miło nam poinformować, że Europejska Unia Szachowa w drodze konkursu przyznała naszej Spółce prawo do organizacji Drużynowych Mistrzostw Europy w Szachach do lat 18. Mistrzostwa zostaną rozegrane pod egidą Polskiego Związku Szachowego oraz Europejskiej Unii Szachowej w dniach 16-24.08.2017 roku, w naszym obiekcie - Sanatorium Uzdrowiskowym „Stomil” w Rymanowie Zdroju. Serdecznie zapraszamy sympatyków „królewskiej gry” do kibicowania zawodnikom na sali gry jak również w transmisjach on-line.

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Szachach do lat 18 odbywają się od 2000 r. i biorą w nich udział narodowe reprezentacje krajów zrzeszonych w Europejskiej Unii Szachowej. Mistrzostwa zostaną rozegrane na dystansie 7 rund, zarówno w kategorii OPEN jak i dziewcząt. Celem zawodów jest wyłonienie medalistów Drużynowych Mistrzostw Europy w Szachach do lat 18 (DME’2017). W Mistrzostwach organizowanych w 2017 roku zakładamy udział ponad 20 drużyn. W rozgrywkach udział wezmą młodzi, utalentowani zawodnicy i zawodniczki, którzy w przyszłości będą reprezentować swój kraj na najważniejszych imprezach rangi mistrzowskiej w kategorii seniorów. Organizacja Mistrzostw w Polsce sprawia tym większą satysfakcję, iż obie polskie reprezentacje już od lat plasują się w czołówce najlepszych młodzieżowych drużyn Europy. Dotychczas w tych rozgrywkach nasze zawodniczki  zdobyły łącznie 10 medali (3 złote, 4 srebrne, 3 brązowe), natomiast nasi zawodnicy 8 medali (5 złotych, 3 srebrne).
Po raz pierwszy w historii tych rozgrywek przeprowadzimy imprezę z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych, w tym transmisji wszystkich partii on-line w Internecie, relacji i komentarzy video. Przewidujemy, że Mistrzostwa będą cieszyć się dużym zainteresowaniem nie tylko sympatyków i kibiców królewskiej gry, lecz również dzieci i młodzieży z uwagi na jej walory sportowe, edukacyjne i wychowawcze. Wyżej wymienione walory zostały docenione przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i od 1 września 2017 r. szachy zostaną wprowadzone do programu nauczania. Impreza będzie jednym z nielicznych turniejów rangi mistrzowskiej organizowanych na terenie województwa Podkarpackiego.
 

Back Wróć