Stomil Rymanów Zdrój
A A A
 

Rymanów Zdrój

Rymanów Zdrój to znane od 1876 r. Uzdrowisko malowniczo położone w dolinie rzeki Tabor, w powiecie krośnieńskim, w województwie podkarpackim. Zlokalizowane w terenie górskim, jest idealnym miejscem dla osób szukających ciszy i spokoju.

Wysoka zawartość jodu i bromu w powietrzu, wody mineralne, borowina i korzystny mikroklimat z cechami klimatu górskiego i morskiego sprzyjają leczeniu chorób układu oddechowego, chorób krążenia, chorób układu pokarmowego i chorób dziecięcych. Urokliwy park zdrojowy znajdujący się w „sercu” Uzdrowiska jest doskonałym miejscem do spacerów i wypoczynku. Na otaczających dolinę wzgórzach rozciągają się liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe skąd można podziwiać piękny krajobraz Beskidu Niskiego.

galeria
Sanatorium Uzdrowiskowe „STOMIL”

Sanatorium Uzdrowiskowe „STOMIL” w Rymanowie Zdroju to dwa budynki usytuowane na zalesionym wzgórzu z widokiem na rzekę Tabor. Dysponujemy bazą hotelową i gastronomiczną, zakładem przyrodoleczniczym oraz infrastrukturą sportowo–rekreacyjną. Uzupełnieniem kompleksu sanatoryjnego jest leśny amfiteatr, w którym organizowana jest działalność kulturalno-rozrywkowa.

galeria