Stomil
A A A
 

Turnusy NFZ

W oparciu o umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia Przedsiębiorstwo realizuje 21-dniowe  turnusy z zakresu lecznictwa uzdrowiskowego w Rymanowie Zdroju i Iwoniczu Zdroju oraz 28-dniowe turnusy rehabilitacyjne w Rymanowie Zdroju.


ŚWIERKOWY ZDRÓJ MEDICAL SPA Rymanów-Zdrój
ŚWIERKOWY ZDRÓJ MEDICAL SPA Iwonicz-Zdrój
Print Drukuj

Turnusy sanatoryjne NFZ - 21-dniowe

Turnusy NFZ  - ŚWIERKOWY ZDRÓJ MEDICAL SPA Rymanów-Zdrój
Opis

Aby skorzystać z pobytu w naszych Sanatoriach w ramach częściowej refundacji kosztów z Narodowego Funduszu Zdrowia, należy zwrócić się do lekarza pierwszego kontaktu, z prośbą o wystawienie skierowania na leczenie. W tabeli 1 została zawarta wysokość dopłaty do wyżywienia i zakwaterowania w sanatorium uzdrowiskowym zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 11 września 2014 r.

Pobierz załącznik:

TABELA 1 Poziom finansowania przez świadczeniobiorcę kosztów wyżywienia i zakwaterowania w sanatorium uzdrowiskowym za jeden dzień pobytu

 

Ważne informacje dla kuracjusza:

1. Pobyt w sanatorium uzdrowiskowym rozpoczyna się od godz. 14.00 pierwszego dnia, a kończy o godz. 12.00 ostatniego dnia pobytu określonego w skierowaniu.

2. Wyżywienie w dniu przyjazdu rozpoczyna się obiadem, natomiast kończy się śniadaniem dnia ostatniego. Za niewykorzystane posiłki w dniu przyjazdu i wyjazdu nie przysługuje suchy prowiant.

3. Kuracjusz przyjeżdżający do Sanatorium powinien posiadać ze sobą wydane przez uprawnioną instytucję imienne  skierowanie wraz z obowiązującą dokumentacją lekarską, dowodem osobistym oraz zapas leków stale przyjmowanych na cały okres pobytu.

4. Przedsiębiorstwo Sanatoryjno – Turystyczne „Stomil" Sp. z o.o. nie prowadzi rezerwacji miejsc. Przydział pokoi odbywa się w recepcji Sanatorium w dniu przyjazdu. Samowolna zmiana pokoju jest niedozwolona.

5. Kuracjusz w dniu przyjazdu w recepcji Sanatorium zobowiązany jest do wniesienia dopłaty za zakwaterowanie i wyżywienie zgodnie ze stawkami zawartymi w tabeli 1 oraz opłaty klimatycznej.

6. W momencie rozpoczęcia turnusu każdemu kuracjuszowi przysługuje 1 ręcznik kąpielowy. Wymiana ręczników i pościeli nie przysługuje. W przypadku chęci wymiany ręcznika bądź pościeli kuracjusz zobowiązany jest uiścić opłatę zgodnie z cennikiem wewnętrznym Spółki wg obowiązujących stawek:

- ręcznik- 2,00 zł

- poszewka mała- 2,00 zł

- poszwa- 3,00 zł

- prześcieradło- 2,00 zł

7. Każdy kuracjusz otrzymuje 1 klucz do pokoju za który pobierana jest kaucja w wysokości 10,00 zł, zwracana w momencie zwrotu klucza.

8. Za nieterminowe przyjazdy i wyjazdy kuracjuszy NFZ obowiązuje odpłatność zgodnie z zarządzeniem wewnętrznym Zarządu Spółki nr 2/2014.


Turnusy
Opłaty

Na miejscu pobierana jest opłata uzdrowiskowa

  • osoby dorosłe:            3,50 zł /dobę
  • osoby do lat 15-stu:    2,00 zł /dobę
  • kombatanci:               2,00 zł /dobę
Opłaty pobierane są w recepcji podczas meldunku. Opłata uzdrowiskowa musi być dokonana gotówką natomiast pozostałe płatności można uregulować gotówką lub kartą płatniczą.


Informacje dodatkowe

Oprócz opieki medycznej i szerokiej gamy zabiegów Przedsiębiorstwo zapewnia interesujący program pobytu m.in.:  zorganizowane formy wypoczynku, spacery z przewodnikiem po kurorcie i okolicy, wykłady specjalistów na tematy prozdrowotne, przejażdżki bryczką, wieczorki taneczne, ogniska, biesiady, spotkania z ciekawymi ludźmi, występy zespołów regionalnych. W zimie organizowane są kuligi w zaprzęgach konnych. Goście Sanatorium otrzymują bogatą ofertę wycieczek autokarowych po regionie oraz za granicę  na Słowację, Węgry i Ukrainę – konieczny paszport.


Informacje i rezerwacje :
Zadaj pytanie Zadaj pytanie
Szczegóły  Zadzwoń  13 43 57 427